Založ si blog

Ľudia s iným názorom… Och

Môj názor na iných ľudí je ten, že aj oni majú svoj podstatný a rozhodujúci názor, preto by sme nemali zabúdať, že ľudia budujú spoločnosť. A tak ako som písal minule trvám na tom, aby aj ich názory boli vyjadrené a to v celosti svojej šírky, výšky a hĺbky. Buďme teda ľudia tolerantný, aj keď máme iný názor. Donekonečna vysvetľujme svoje postoje.

A áno budú ľudia, ktorí nebudú súhlasiť s nami. Áno to je normálne, aj o tom je demokracia. Poďme teda budovať niečo tak jedinečné, čo je napríklad láskavosť a láska k ľuďom. Toto je jedinečná služba nás demokratov, avšak nehovorme len o demokracii, pretože vtedy sa vytráca význam tohto nádherného slova. Vláda ľudu.

Democracy

Všetci, čo sa pasujete do ochrancov demokracie spozornite, pretože je nutné hovoriť o vážnych dôvodoch, čo vlastne demokraciu ohrozuje. Súčasná demokracia musí byť iná už kvôli niekoľkým dôvodom:

  1. Pluralita – každý sme rôznorodý a pochádzame z rozličného spektra prečo sme taký, aký sme. Čo nás vytvára a tvorí. Môžu to byť naše životné skúsenosti, traumy, ale aj také charakteristiky, ktoré nás ovplyvňujú, akými sú pohlavie, vek, identita, detstvo, práca či prostredie.
  2. Nie na vlastnom piesočku – demokracia nefunguje pokiaľ nepozeráme na ňu ako na vlastný priestor na piesočku takzvane. Musíme si uvedomiť, že nie sme sami a všetci všetko ovplyvňujú. Znie to troška ako chaos, ale nebojme sa upraceme si pred vlastným prahom. Vráťme sa však k vlastnému piesočku. Žijeme v symbióze. Nežijeme sami a potrebujeme sa navzájom. Preto sa spamätajme a konajme tak, aby bol prospech celej spoločnosti, a to nehovorím iba o politikoch, ale o nás ľuďoch.
  3. Majme mäsité srdce – buďme vľúdny a láskavý. Iba tak dokážeme pochopiť mnohých, ktorí potrebujú niečo navyše v živote. Nehovorím o náboženstve, ale o láske, pôvabe a ideáli v niečo veriť a mať tú pravú vieru. A ako to súvisí s demokraciou, ako takou? Veľmi. Veľmi to súvisí spolu, ak vieme čo je slušnosť, ale čo je aj láskavosť, vtedy ovplyvníme mnohých. Aj Kristus svojou láskou ovplyvnil mnohých. Uvedomme si to.
  4. A nakoniec buďme ľuďmi, aby sme sa mali radi a pochopili navzájom, tento bod je najdôležitejší z vyššie menovaných. Je to moc, ktorá nám je ponúknutá.
Jesus Christ in modern portrait with music.

Uvažujte nakoniec!

Čo malé vo vašom živote spôsobuje, že priťahujete tých ľudí, ktorých potrebujete?

Vyššie ciele

12.05.2024

Ako sa mi ťažko píše, tak píšem. Nie je to jednoduché ich dosiahnuť. Nie je jednoduché naplniť ich a tešiť sa z nich. Kým nie sú naplnené, nie je možné tešiť sa z nich, či je to možné? Poviem vám, čo znamenajú pre mňa vyššie ciele. Spojíme to s mojím vlastným termínom, ktorý nazývam aj Acta moralita. Píšem o tom ešte v jednom dokumente, ktorý mám na [...]

Počasie v klimatických vojnách

09.05.2024

Každá vojna má začiatok a koniec. Každý konflikt má svoje príčiny. Môžeme povedať, že každá vojna a každý konflikt je zlou správou pre obyvateľstvo. Akú úlohu zohráva pri týchto konfliktoch počasie alebo, ak by sme išli ešte ďalej čo vyvoláva klimatickú vojnu? Je nesmierne ťažké odpovedať na spomínanú otázku, pretože pre vojnu nespustí len jedna myšlienka [...]

Aj počasie spôsobuje bolesť!

07.05.2024

Počasie má rôzne formy svojho pôsobenia. Musíme si však uvedomiť, že ani jeden extrém nie je pre ľudstvo prospešný. Nie je dobré pre ľudstvo ani nadmerné vlhko, ani nadmerné sucho, avšak ako hovorí jedno ľudové príslovie, že keď je dobrý hospodár, využije všetko pre dobrú úrodu i v ťažkej situácii. Vráťme sa k téme, že prečo počasie môže spôsobovať [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

miles

Nie je nič na písaní. Jediné, čo musíte spraviť, je sadnúť si za písací stôl a krvácať. Ernest Hemingway

Štatistiky blogu

Počet článkov: 17
Celková čítanosť: 9898x
Priemerná čítanosť článkov: 582x

Autor blogu